KLASİK ŞÖMİNE
TIKLAYINIZ
RUSTİK ŞÖMİNE
TIKLAYINIZ
ELEKTRİKLİ ŞÖMİNE
TIKLAYINIZ
3 TARAFI AÇIK ŞÖMİNELER
TIKLAYINIZ
Previous
Next

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ

Ücretsiz keşif hizmetimiz için arayınız.

TÜRKİYE GENELİ

İletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ateş Şömine Ürün Katoloğumuz

ODUNLU ŞÖMİNELER

ELEKTRİKLİ ŞÖMİNELER

ETANOL ŞÖMİNELER

ÖZEL TASARIM ŞÖMİNELER

BARBEKÜLER

SOBA VE KUZİNELER

ŞÖMİNE İÇ HAZNELERİ

ŞÖMİNE AKSESUARLARI

Çalışma Ortaklarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Şömineler eski tarihimizden beri iç tasarım öğesi olarak kullanılmaktadır.Şömineler mekanları ısıtmak, yöresel yemekler pişirmek gibi amaçlarla kullanılır.Geçmiş dönemlerin ocak sistemiyken bugün evlerin mimari tasarımına nostaljik bir görüntü katar.Aynı zamanda zevk ve hobi amaçlı kullanılır.Ateş yakma bölümüne sahip mimari bir yapıdır.Yakılan ateşten çıkan dumanın doğrudan dışarı atılması bir baca sistemi ile sağlanır.

Şömine eski tarihimizden beri bulunduğu mekana şıklık katan ayrıca doğal yöntemlerle çalışan bir sistemdir.Şömineler zevk amaçlı nostaljik mekanlarda kullanılırken son zamanlarda ülkemizdeki doğalgaz fiyatlarının artışıyla avantajlı ve ekonomik ısınma yöntemleri arasında tercih olmaya başladı.Böylece yakıt konusunda odun kullanarak hem maaliyet hem yemek pişirmek gibi farklı amaçlarla kullanılması mümkün olmaktadır.

Şömine yeri genelikle insanların en çok zaman geçirdiği alanda evin şekline göre köşe,düz duvara veya evin tam ortasında olur.Şömine yerinin belirlenmesi, bulunduğu alanın boyutuna, kolonların düzenine konulacağı yerin estetik görünümüne bağlıdır.Ürün listemiz şömine kullanmak istediğiniz tüm mekanlara uygun şekilde çeşitlere ayrılmıştır.Şömine yeri belirlemeniz konusunda ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanarak konutunuza uygun tavsiye alabilirsiniz.

Şömine iç haznesine kuru tahta parçaları ve üzerine çıra konularak veya jel dökülerek yakılır.

Isı odası genellikle hazneli şöminelerde olur.İç izolasyonu taş yünü üzeri folyoludur.Şöminenin dış duvarına yapıştırılır, çünkü duvarlar genellikle soğuktur.Bu sebeple sıcağı çekmesin diye hazne etrafına sağ, sol, alt, üst alanı komple izolasyon yapılır ve sıcaklığın direkt ısı kanalından çıkması sağlanır.

Elektrikli şömine genellikle baca olmayan mekanlarda kullanılır.Yeni yapılan yapılarda baca bulunmamakta ve açılması imkansız olduğu için elektrikli şömine tercih edilmektedir.Odunlu şömine genellikle bacası olan konutlarda veya en üst katlarda çatıdan baca açılarak kullanımı mümkündür.Eğer şömine kullanmak istediğiniz mekanda baca varsa tercihinizin odunlu şömineden yana olması tavsiye edilmektedir.

Şömine hazneleri yerli ve ithal olarak ayrılmıştır.Hazne seçiminizi yaparken güvenliğiniz için aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

– TSE Belgesine,
– CE Belgesi ve Test Numaralarına,
– Garanti Belgesine,
– Şömine Normlarına Uygunluk Belgesine,

– Sanayi Ticaret Bakanlığından Alınmış Üretime Uygunluk Belgesine.

Bu belgelere sahip olmayan ürünler sağlığınız açısından sorun çıkarabilir. 

Sizden Gelenler

İstanbul’da birkaç şömine firması ile görüştük.İçlerinden bir tanesi Ateş Şömine idi.Neticesinde işimizi tamamladık ve memnun kaldık.Ustalara çok teşekkür ederim.İşlerini titizlikle yapıyorlar.

5/5
Salih Yılmaz

Eşimle sürekli elektrikli şömine bakıyorduk. Ateş şömine Birkan Bey ile görüştükten sonra bize ZAYA marka bir şömine önerdi.Satın alındıktan sonra kısa sürede kuruluma geldiler.Memnun kaldım teşekkür ederim.

4.5/5
Esma Ulusoy

Tavsiye üzerine Kısıklı’daki Ateş Şömine’ye gittik.Aklımıza takılan sorulara cevap aldık.Baca problemimiz hakkında yardımcı oldular.İşlerini bilen kişiler.Teşekkür ederim.

5/5
Ahmet Hamdi Bilir
Scroll to Top